
Lej en Cefaly – inden du køber!
Mange af os kender det; vi har forsøgt forskellige mirakelkure mod alverdens lidelser, sygdomme og skavanker. Mange af dem lover mirakuløs helbredelse – men problemet er, at der ikke følger hverken dokumentation eller garanti med. Dette står i modsætning til kendte medicinske behandlingsformer, hvor de fleste ved, at ikke to patienter er ens, og at en enkelt behandling derfor ikke kan bruges til alle patienter med samme lidelse.
Vi lover derfor heller ikke, at Cefaly kan fjerne din migræne. Men en række kliniske undersøgelser viser, at en rigtig stor del af migrænepatienter får væsentligt færre anfald, når de benytter Cefaly. Samtidig får de også et tilsvarende mindre medicinforbrug.
Derfor har vi valgt, at du skal have mulighed for at prøve Cefaly, inden du køber den.
Gå til vores webshop og vælg Cefaly Prøvepakke – 40 dage. Så betaler du kun 600,- kr. + 50,- kr. i forsendelse, og kan prøve Cefaly i ro og mag derhjemme i 40 dage. Pakken indeholder alt, du behøver, for at finde ud af, hvad Cefaly kan gøre for dig.
Cefaly Prøvepakken indeholder et Cefaly-apparat, batterier og elektroder, der svarer til minimum 40 dages brug. Hvis du efter prøveperiodens udløb ønsker at købe din Cefaly, betaler du ikke fuld pris, men 2490,- kr., dvs. 400,- kr. under normalprisen.
Hvis du ikke synes, at Cefaly har hjulpet dig, så returnerer du blot hele pakken til os.
Det, synes vi, er en god aftale.
Leave a reply →
Hej Cefaly,
jeg undrer mig lidt over jeres lejeperiode: cefaly skrives at lindre over en periode på 3-6 mdr, men I lejer den kun ud i lige over en måned???
Reply →in reply to Mads Bakholt
Kære Mads,
Hvornår Cefaly begynder at virke, kan variere fra person til person, da vi er forskellige – og det samme gælder migræner. De 40 dage, som du kan leje Cefaly i, er dog nok til at finde ud af, om du har effekt af behandlingen. Såfremt du har det, og du fremadrettet bruger det 20 minutter dagligt som anbefalet, skulle det gerne fortsætte med at have effekt.
Med venlig hilsen
Reply →Cefaly Danmark
Hej Cefaly
Får man sine 600 kr. tilbage hvis man vælger at returnere efter endt prøve periode.
Reply →Lej Cefaly , jeg har 5-6 gange om måneden migrene , jeg vil maget gerne lej cefaly og prøve den , vis lidt hjælpe mig købe jeg den
Reply →Hej på Cefaly.
Jeg vil gerne prøve at leje en Cefaly, men kan ikke finde udlejning på jeres side. Hvordan gør jeg ?
Venlig hilsen Elsebeth
Reply →Hej
Reply →Kan man stadig leje cefaly?
Mvh Lene